D332Z20Y5VH6TL2R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
D332Z20Y5VH6TL2R
Description:
CAP CER 3300PF 100V Y5V RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Capacitance 3300 pF