D390J25C0GH6TJ5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
D390J25C0GH6TJ5R
Description:
CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" Dia (6.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Capacitance 39 pF