D392Z25Z5UH63J5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
D392Z25Z5UH63J5R
Description:
CAP CER 3900PF 100V Z5U RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" Dia (6.50mm)
Temperature Coefficient Z5U
Product Status Active
Capacitance 3900 pF