D562Z25Z5UH6TJ5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
D562Z25Z5UH6TJ5R
Description:
CAP CER 5600PF 100V Z5U RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" Dia (6.50mm)
Temperature Coefficient Z5U
Capacitance 5600 pF