D821K20Y5PH65J5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
D821K20Y5PH65J5R
Description:
CAP CER 820PF 100V Y5P RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Temperature Coefficient Y5P (B)
Capacitance 820 pF