Home / RF Antennas / DBA6171C1-BSMAM
minImg
DBA6171C1-BSMAM
TE Connectivity Laird
Product No:
DBA6171C1-BSMAM
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Description:
DIPOLE,SMAM,SWIVEL,617-7125MHZ,I
In Stock : 120
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Frequency Range 617MHz ~ 698MHz, 698MHz ~ 960MHz, 1.427GHz ~ 1.606GHz, 1.71GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.7GHz, 3.3GHz ~ 4.2GHz, 5.15GHz ~ 6GHz
Applications 4G, 5G, LTE
Number of Bands 7
Ingress Protection -
Termination SMA Male
Mounting Type Connector Mount
Height (Max) 7.244" (184.00mm)
Product Status Active
RF Family/Standard Cellular
VSWR 2, 2.3, 2.5, 3.5
Series -
Antenna Type Whip, Straight
Frequency (Center/Band) 657.5MHz, 829MHz, 1.516GHz, 1.955GHz, 2.5GHz, 3.75GHz, 5.575GHz
Power - Max 5 W