Home / Pads, Sheets / DC0001/06-PC99-0.06
minImg
DC0001/06-PC99-0.06
t-Global Technology
Product No:
DC0001/06-PC99-0.06
Manufacturer:
t-Global Technology
Description:
THERM PAD 41.91X28.96MM YLW
User Guide
Usage TO-3
Storage/Refrigeration Temperature -
Shape Rhombus
Thermal Resistivity -
Color Yellow
Backing, Carrier -
Outline 41.91mm x 28.96mm
Material Phase Change Compound
Thermal Conductivity 1.5W/m-K
Product Status Obsolete
Thickness 0.0024" (0.060mm)