Home / Pads, Sheets / DC0038/02-PC99AL-0.1
minImg
DC0038/02-PC99AL-0.1
t-Global Technology
Product No:
DC0038/02-PC99AL-0.1
Manufacturer:
t-Global Technology
Description:
THERM PAD 57.2X44.5MM GRAY
User Guide
Usage Relay Pad
Storage/Refrigeration Temperature -
Shape Rectangular
Thermal Resistivity -
Color Gray
Backing, Carrier Aluminum
Outline 57.20mm x 44.50mm
Material Phase Change Compound
Thermal Conductivity 1.5W/m-K
Product Status Obsolete
Thickness 0.0039" (0.100mm)