Home / Pads, Sheets / DC0038/04-PC99AL-0.1
minImg
DC0038/04-PC99AL-0.1
t-Global Technology
Product No:
DC0038/04-PC99AL-0.1
Manufacturer:
t-Global Technology
Description:
THERM PAD 70.1X27MM GRAY
User Guide
Usage Relay Pad
Storage/Refrigeration Temperature -
Shape Rectangular
Thermal Resistivity -
Color Gray
Backing, Carrier Aluminum
Outline 70.10mm x 27.00mm
Material Phase Change Compound
Thermal Conductivity 1.5W/m-K
Product Status Obsolete
Thickness 0.0039" (0.100mm)