Home / RF Antennas / DCE-ANT24KIT-RMMCX
minImg
DCE-ANT24KIT-RMMCX
TE Connectivity Laird
Product No:
DCE-ANT24KIT-RMMCX
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Description:
KIT PANEL ANT 7X6 12DBI RMMCX
User Guide
Frequency Range -
Applications Wi-Fi
Number of Bands 2
Ingress Protection -
Termination RP-MMCX
Mounting Type Bracket Mount
Height (Max) -
Product Status Active
RF Family/Standard WiFi
VSWR -
Series DCE
Antenna Type Panel
Frequency (Center/Band) 2.4GHz, 2.5GHz
Mfr TE Connectivity Laird
Features -
Return Loss -
Package Bulk
Gain -
Frequency Group UHF (2GHz ~ 3GHz)