Home / RF Filters / DEA162450BT-2096A1-H
minImg
DEA162450BT-2096A1-H
TDK Corporation
Product No:
DEA162450BT-2096A1-H
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0603
In Stock : 7291
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Insertion Loss 2.5dB
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max) 0.024" (0.60mm)
Product Status Obsolete
Series DEA
Package / Case 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Bandwidth 100MHz
Mfr TDK Corporation
Ripple -
Frequency 2.45GHz Center