Home / RF Antennas / DISC890PMMCXRA
minImg
DISC890PMMCXRA
TE Connectivity Laird
Product No:
DISC890PMMCXRA
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Description:
OMNI SB DD 890-960MHZ
User Guide
Frequency Range 890MHz ~ 960MHz
Applications Bluetooth, GSM, Wi-Fi
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination NMO
Mounting Type Base Mount
Height (Max) 0.750" (19.05mm)
Product Status Active
RF Family/Standard Bluetooth, Cellular, WiFi
VSWR 2
Series -
Antenna Type Dome
Frequency (Center/Band) 925MHz
Mfr TE Connectivity Laird
Features -
Return Loss -
Package Bulk
Gain -
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)