DS1050U-025+
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
DS1050U-025+
Package:
8-uMAX/uSOP
Description:
IC OSC PROG TIMER 25KHZ 8USOP
In Stock : 7467
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Count -
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 50 µA
Product Status Active
Supplier Device Package 8-uMAX/uSOP
Series -
Type Programmable Timer
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Frequency 25kHz