DS1077Z-100+
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
DS1077Z-100+
Package:
8-SOIC
Description:
IC OSC DUAL FX FREQ PROG 8SOIC
In Stock : 243
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Count -
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 50 mA
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SOIC
Series EconOscillator™
Type Oscillator, Fixed Frequency (Dual)
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply 4.75V ~ 5.25V
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Frequency 12.2kHz ~ 100MHz