Home / Delay Lines / DS1100M-300+
minImg
DS1100M-300+
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
DS1100M-300+
Package:
8-PDIP
Description:
IC DELAY LINE 5TAP 300NS 8DIP
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Number of Independent Delays 1
Delay to 1st Tap 60ns
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-PDIP
Tap Increment 60 ns
Series -
Function Nonprogrammable
Number of Taps/Steps 5
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Available Total Delays 300ns
Voltage - Supply 4.75V ~ 5.25V