Home / Crystals / E1SFA18-14.31818M TR
minImg
E1SFA18-14.31818M TR
Ecliptek
Product No:
E1SFA18-14.31818M TR
Manufacturer:
Ecliptek
Description:
CRYSTALS 14.31818MHZ 30PPM 18PF
User Guide
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.457" L x 0.191" W (11.60mm x 4.85mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms