Home / Crystals / E1SFA18-7.3728M TR
minImg
E1SFA18-7.3728M TR
Ecliptek
Product No:
E1SFA18-7.3728M TR
Description:
CRYSTALS 7.3728MHZ 30PPM 18PF PA
In Stock : 1000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.457" L x 0.191" W (11.60mm x 4.85mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms
Mfr Ecliptek
Frequency 7.3728 MHz