Home / Crystals / E1SJA18-10.000M TR
minImg
E1SJA18-10.000M TR
Ecliptek
Product No:
E1SJA18-10.000M TR
Manufacturer:
Ecliptek
Description:
CRYSTAL 10.0000MHZ 18PF SMD
In Stock : 934
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±15ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.524" L x 0.191" W (13.30mm x 4.85mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
Ratings -
Series E1S
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr Ecliptek
Frequency 10 MHz