Home / Crystals / E1SJA18-10.240M TR
minImg
E1SJA18-10.240M TR
Ecliptek
Product No:
E1SJA18-10.240M TR
Description:
CRYSTAL 10.2400MHZ 18PF SMD
In Stock : 1000
User Guide
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±15ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.524" L x 0.191" W (13.30mm x 4.85mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
Mfr Ecliptek
Frequency 10.24 MHz