E32D350HPN532WUA5U
Chemi-Con
Product No:
E32D350HPN532WUA5U
Manufacturer:
Chemi-Con
Description:
CAP ALUM 5300UF 35V SCREW
User Guide
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -10%, +100%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension -
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series U32D
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Chemi-Con
Capacitance 5.3 mF