Home / Crystals / EB1620JA10-25.000M TR
minImg
EB1620JA10-25.000M TR
Ecliptek
Product No:
EB1620JA10-25.000M TR
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
In Stock : 2849
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 10pF
Frequency Tolerance ±15ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Mfr Ecliptek
Frequency 25 MHz