Home / Crystals / EB2532YA12-20.000M TR
minImg
EB2532YA12-20.000M TR
Ecliptek
Product No:
EB2532YA12-20.000M TR
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD
In Stock : 3813
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 12pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
Mfr Ecliptek
Frequency 20 MHz