Home / Crystals / EB2532YA12-27.000M TR
minImg
EB2532YA12-27.000M TR
Ecliptek
Product No:
EB2532YA12-27.000M TR
Description:
CRYSTAL 27.0000MHZ 12PF SMD
User Guide
Load Capacitance 12pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Mfr Ecliptek
Frequency 27 MHz