Home / Crystals / EB3250JA12-12.000M TR
minImg
EB3250JA12-12.000M TR
Ecliptek
Product No:
EB3250JA12-12.000M TR
Manufacturer:
Ecliptek
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
In Stock : 9524
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 12pF
Frequency Tolerance ±15ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Ratings AEC-Q200
Series EB3250
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Ecliptek
Frequency 12 MHz