Home / Crystals / EB3250YA12-16.000M TR
minImg
EB3250YA12-16.000M TR
Ecliptek
Product No:
EB3250YA12-16.000M TR
Description:
CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD
In Stock : 2000
User Guide
Load Capacitance 12pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Mfr Ecliptek
Frequency 16 MHz