Home / Oscillators / EC2625ETTS-133.333M TR
minImg
EC2625ETTS-133.333M TR
Ecliptek
Product No:
EC2625ETTS-133.333M TR
Description:
STANDARD CLOCK OSCILLATOR 133.33
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 60mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 133.333 MHz