Home / Oscillators / EC2645TTS-33.000M TR
minImg
EC2645TTS-33.000M TR
Ecliptek
Product No:
EC2645TTS-33.000M TR
Manufacturer:
Ecliptek
Description:
OSC XO 33MHZ 3.3V CMOS SMD
In Stock : 12526
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 10µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 18mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series EC26
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVCMOS
Mfr Ecliptek
Base Resonator Crystal
Frequency 33 MHz