Home / Oscillators / EC2700TS-25.000M TR
minImg
EC2700TS-25.000M TR
Ecliptek
Product No:
EC2700TS-25.000M TR
Manufacturer:
Ecliptek
Description:
STANDARD CLOCK OSCILLATOR 25.000
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 10µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 5mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series EC27
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output LVCMOS
Mfr Ecliptek
Base Resonator Crystal
Frequency 25 MHz