Home / Oscillators / ECOC-2522-20.000-3HS
minImg
ECOC-2522-20.000-3HS
ECS Inc.
Product No:
ECOC-2522-20.000-3HS
Manufacturer:
ECS Inc.
Description:
XTAL OSC OCXO 20.0000MHZ SNWV
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 75°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.488" (12.40mm)
Frequency Stability ±30ppb
Current - Supply (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.000" L x 0.870" W (25.40mm x 22.10mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECOC-2522
Function -
Type OCXO
Package / Case 6-SMD, No Lead, 5 Leads
Voltage - Supply 3.3V
Output Sine Wave
Mfr ECS Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 20 MHz