Home / Oscillators / ECOC-2522-38.400-5HS
minImg
ECOC-2522-38.400-5HS
ECS Inc.
Product No:
ECOC-2522-38.400-5HS
Description:
XTAL OSC OCXO 38.4000MHZ SNWV
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 75°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.488" (12.40mm)
Frequency Stability ±30ppb
Current - Supply (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.000" L x 0.870" W (25.40mm x 22.10mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead, 5 Leads
Voltage - Supply 5V
Output Sine Wave
Mfr ECS Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 38.4 MHz