Home / Oscillators / ECOC-2522-38.880-3FC
minImg
ECOC-2522-38.880-3FC
ECS Inc.
Product No:
ECOC-2522-38.880-3FC
Description:
XTAL OSC OCXO 38.8800MHZ CMOS
In Stock : 12
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.488" (12.40mm)
Frequency Stability ±5ppb
Current - Supply (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.000" L x 0.870" W (25.40mm x 22.10mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead, 5 Leads
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS
Mfr ECS Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 38.88 MHz