Home / Oscillators / ECS-100AX-143
minImg
ECS-100AX-143
ECS Inc.
Product No:
ECS-100AX-143
Description:
XTAL OSC XO 14.31818MHZ TTL TH
In Stock : 661
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 30mA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.821" L x 0.520" W (20.86mm x 13.20mm)
Voltage - Supply 5V