Home / Crystals / ECS-130-20-3X-TR
minImg
ECS-130-20-3X-TR
ECS Inc.
Product No:
ECS-130-20-3X-TR
Description:
CRYSTAL 13.0000MHZ 20PF SMD
In Stock : 2500
User Guide
Load Capacitance 20pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.091" (2.30mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.161" W (7.00mm x 4.10mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Ratings -
Series CSM-3X
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr ECS Inc.
Frequency 13 MHz