Home / Crystals / ECS-135-18-4XEN
minImg
ECS-135-18-4XEN
ECS Inc.
Product No:
ECS-135-18-4XEN
Description:
CRYSTAL 13.5168MHZ 18PF TH
In Stock : 1645
User Guide
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Ratings -
Series HC-49USX
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr ECS Inc.
Frequency 13.5168 MHz