Home / Crystals / ECS-135.6-20-46X
minImg
ECS-135.6-20-46X
ECS Inc.
Product No:
ECS-135.6-20-46X
Manufacturer:
ECS Inc.
Description:
CRYSTAL 13.5600MHZ 20PF TH
In Stock : 694
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 20pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.268" L x 0.157" W (6.80mm x 4.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Ratings -
Series HC-46X
Type MHz Crystal
Package / Case HC-46/X
Mfr ECS Inc.
Frequency 13.56 MHz