EKMM401VNN471MR45U
Chemi-Con
Product No:
EKMM401VNN471MR45U
Description:
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP
User Guide
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Height - Seated (Max) 1.850" (47.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KMM
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Chemi-Con
Capacitance 470 µF