ELZA100ELL822MM25S
Chemi-Con
Product No:
ELZA100ELL822MM25S
Description:
CAP ALUM 8200UF 20% 10V RAD TH
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.4225 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.85 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 8.2 mF
Package Bulk
Impedance 18 mOhms