EMHL250ARA101MF80G
Chemi-Con
Product No:
EMHL250ARA101MF80G
Description:
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD
In Stock : 1800
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 204.6 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm @ 100kHz
Ratings AEC-Q200
Series AIchip™- MHL
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 220 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 100 µF