Home / Oscillators / EMRA55F2H-3.5712M TR
minImg
EMRA55F2H-3.5712M TR
Ecliptek
Product No:
EMRA55F2H-3.5712M TR
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 5mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series EMRA55
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3V
Base Resonator MEMS
Frequency 3.5712 MHz