Home / Oscillators / EMRA56M2H-14.7456M
minImg
EMRA56M2H-14.7456M
Ecliptek
Product No:
EMRA56M2H-14.7456M
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 5mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Resonator MEMS
Frequency 14.7456 MHz