Home / Oscillators / EMRB61B-32.768K
minImg
EMRB61B-32.768K
Ecliptek
Product No:
EMRB61B-32.768K
Manufacturer:
Ecliptek
Description:
PLASTIC SMD MEMS OSCILLATOR
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Frequency Stability ±75ppm
Current - Supply (Max) 1.9µA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series EMRB61
Function -
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Output LVCMOS
Mfr Ecliptek
Base Resonator MEMS
Frequency 32.768 kHz