Home / Oscillators / EMRB63C-32.768K
minImg
EMRB63C-32.768K
Ecliptek
Product No:
EMRB63C-32.768K
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 2.2µA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series EMRB63
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator MEMS
Frequency 32.768 kHz