Home / Oscillators / EMRB64B-32.768K
minImg
EMRB64B-32.768K
Ecliptek
Product No:
EMRB64B-32.768K
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Frequency Stability ±75ppm
Current - Supply (Max) 1.9µA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series EMRB64
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.8V
Base Resonator MEMS
Frequency 32.768 kHz