Home / Oscillators / EMRC12D2H-125.000M
minImg
EMRC12D2H-125.000M
Ecliptek
Product No:
EMRC12D2H-125.000M
Manufacturer:
Ecliptek
Description:
PLASTIC SMD MEMS OSCILLATOR
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 35mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 70mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series EMRC12
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output LVPECL
Mfr Ecliptek
Base Resonator MEMS
Frequency 125 MHz