Home / Oscillators / EMS43HHB-24.000MTR
minImg
EMS43HHB-24.000MTR
Ecliptek
Product No:
EMS43HHB-24.000MTR
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 20mA
Spread Spectrum Bandwidth ±0.50%, Center Spread
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 30mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Series EMS43
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator MEMS
Frequency 24 MHz