EMT120250-P5P-KH
CUI Inc.
Product No:
EMT120250-P5P-KH
Manufacturer:
CUI Inc.
Description:
AC/DC DSKTP/WALL MT ADPT 12V 30W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord, Multi-Blade (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop, Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Approval Agency CE, cULus, TUVgs
Input Connector -
Size / Dimension 3.50" L x 2.20" W x 1.61" H (89.0mm x 56.0mm x 41.0mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 2.5A
Series EMT
Power (Watts) 30 W
No Load Power Consumption 500mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 72" (1.83m)
Efficiency Level IV
Voltage - Output 12V
Mfr CUI Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC