Home / Oscillators / EMTB84A3D-32.768K
minImg
EMTB84A3D-32.768K
Ecliptek
Product No:
EMTB84A3D-32.768K
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Frequency Stability ±5ppm
Current - Supply (Max) 1.9µA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series EMTB84
Package / Case 4-UFBGA, CSPBGA
Voltage - Supply 2.8V
Base Resonator MEMS
Frequency 32.768 kHz