EMVJ100ARA330ME60G
Chemi-Con
Product No:
EMVJ100ARA330ME60G
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD
User Guide
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 34 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series Alchip™- MVJ
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 36.72 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 33 µF