EMZF250ARA220ME73G
Chemi-Con
Product No:
EMZF250ARA220ME73G
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.287" (7.30mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 38 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series Alchip™- MZF
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 95 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 22 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 2.2 Ohms