EPD120030-P1P-SZ
CUI Inc.
Product No:
EPD120030-P1P-SZ
Manufacturer:
CUI Inc.
Description:
AC/DC ADAPTER 12V 3.6W
User Guide
Operating Temperature -
Polarization Positive Tip, Negative Sleeve
Input Type -
Applications ITE (Commercial)
Form -
Output Connector Phono Plug, 3.5mm O.D. x 14.5mm
Approval Agency -
Input Connector -
Size / Dimension -
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 300mA
Series -
Power (Watts) 3.6 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized -
Cord Length -
Efficiency -
Voltage - Output 12V